Нині середа
25 листопада 2015 р.

У Вишкові показово вбили вовка

Мешканці сіл Вишків, Сенечів та Мислівка, що на Долинщині відтепер не бояться виходити ввечері на подвір’я, адже днями єгері Вигодського лісгоспу вполювали вовка одинака, який тероризував вищезгадані села вже більш як пів року.

Ще влітку в селах ставалися випадки, коли вовк перерізав за одну ніч більше десятка овець, забрав декілька собак, а ввечері люди не раз бачили на околиці сіл очі звіра, який шукав собі здобич.

За словами єгерів, вовки, які живуть у зграях до людських осель підходять рідко, адже гуртом їм легше вполювати звіра у лісі і, як такої, потреби нападати на свійську худобу та собак вони не мають, а от одинакам вполювати здобич в лісі тяжче, тому і йдуть ближче до села аби поласувати легкою здобиччю.

Вполювати вовка дуже складно, вони хитрі, обережні та швидкі. Вислідити звіра можна хіба що взимку. Як розповідають досвідчені миливці, полювання на вовка то ціла наука. Необхідно вистежити місце де заліг вовк, обфлажити певну ділянку лісу, а вже потім рушити загоном на полювання.

При полюванні на вовків використовується спеціальна мотузка з закріпленими на ній кольоровими прапорцями. Цим нехитрим пристосуванням обноситься певна ділянка. Прапорці на мотузці служать мисливцям розпізнавальними знаками і орієнтиром, який видно на досить далекій відстані і слугують огорожею для вовків, за межі якої звір практично ніколи не виходить і найчастіше, стає здобиччю мисливців. У вигодському лісгоспі єгері можуть швидко і оперативно обфлажити певну ділянку лісу, адже в своєму користуванні мають квадроцикли для пересування по лісовій території. Зранку отримавши сигнал про вовчі сліди єгері зреагували миттєво і, будучи досвідченими мисливцями зробили все, аби вполювати вовка одинака, щоб вберегти навколишні села від його візитів.

Обфлажкувавши територію пішли в загін і вже по обіді застрелили звіра. Шкодувати за ним не варто, навіть захисникам природи. Попри те, що вовків вважають санітарами лісу, одинак вбитий звір, міг завдати ще більшої шкоди селянам, адже зафіксовано чимало випадків нападів вовків навіть на людей. «Такий вовк, якого ми вполювали, може вбити навіть людину. А враховуючи, що він наважувався підходити дуже близько до осель і навіть на очах господарів, забирав псів то очікувати від нього можна було чого завгодно», – розповідає Іван Василів, єгерь Вигодського лісгоспу, який поцілив у вовка. «Вовки-одинаки зовсім не бояться людей. Вовки приносять велику шкоду для мисливського господарства, поїдаючи копитних звірів, внаслідок чого зменшується популяція чисельності звірів у наших лісах, адже один вовк зїдає приблизно 600-800 кілограмів мяса за рік, а це приблизно 25-30 голів копитних тварин, особливо самок і молодняка. Окрім того вовки не менш небезпечні і для людей. Ми полюємо на вовків з метою оптимізувати їх кількість в наших лісах, для того щоб і інші звірі мали змогу збільшувати свою чисельність і тим же вовкам вистачало їжі в лісі, щоб вони не підбиралися до людей», – наголошує директор Вигодського лісгоспу Ігор Тимочко.

Вбитого вовка відали для досліджень у ветеринарну лабораторію. Єгері полювання на вовків не припиняють, оскільки допоки є сніг є можливість зменшити їх кількість, яка останніми роками значно збільшилася, що негативно впливає на зростання популяції інших звірів особливо копитних.

 

 

Оксана Островська

Паралелі

Неоднозначну реакцію користувачів соціальної мережі Fаcebook викликали світлини, які розмістила журналіст, член НСЖУ Оксана Островська у фотосесії “Єгері Вигодського лісгоспу врятували людей від вовка” – повідомляє газета ВІКНА. На думку користувачів, акція була показною і немає нічого спільного з відстрілом тварини, яка загрожує людям.

— …не можна вбивати, а треба переселити, — переконаний Роман Зварич. — Хіба був хоч один епізод, що цей вовк становив для когось небезпеку. Це вже доведено і давно у світі. А, можливо, Ви хочете сказати, що у цього вовка сказ. Якщо це так, тоді ВСІХ тварин у цій околиці, в т.ч. корів, собак, і т.д., потрібно перевірити. І знову ж підкреслюю: вовки на самоті ніколи не відважуться нападати на людей, чи, тим більше, на якийсь населений пункт. А якщо з’являється самітний вовк прийнята і цивілізована практика є виселення, а не вбивання!
Після критики журналістка вирішила прибрати світлини з Facebook.

3 коментарі
  1. Володимир коментує:

    може він і нікому не заважав, це думка тих єгерів-хто хотів свої мязи розімяти і показати своє я, я тут не сиджу, а щось роблю, нехай припинять наші ліси рубати безбожно і такого б не було, скоро ми як вовки в лісі без дерев вити будемо!!!

  2. Олександр коментує:

    Дивлячись на фото розумієш, яка ж безмежна людська жорстокість. Ось так розстріляли, а потім розіп’яли вовка-терориста на квадроциклі. Задоволені собою обличчя… майже герої, що билися з міфічним звіром. А що далі? Скажені зайці та ящірки-вбивці? Безглуздо це все. Але зроблено все по-український… Справді…

  3. Володимир коментує:

    тут все популізм і ГРОШІ, такі вони українці

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)


*